Milý synu, kdyby se se mnou něco stalo, zanes tento můj rukopis s přiloženými průkazními materiály o autorství celého díla do Obce spisovatelů a Pen clubu. Přeji si, aby knížka vyšla v mé zemi a aby se o ní psalo jako o knize české. Taková je pravda... Tvá matka - Dagmar Hilarová.26.1.2021, 08:33
Navigace
Ik heb geen naam

Dagmar Hilarová
Český rukopis knihy IK HEB GEEN NAAM
NEM?M Ž?DNÉ JMÉNO
Faksimile rukopisu knihy.


Dagmar Hilarová
Nemám žádné jméno
NEM?M Ž?DNÉ JMÉNO
české vydání knihy


Překlad knihy
         Vznik knihy IK HEB GEEN NAAM do holandštiny
         Původ knihy ICH HABE KEINEN NAMEN do němčinyThe famous Dutch plagiarist
Miep Diekmann

The plagiarist Miep Diekmann
The thief of the authorship
Miep Diekmann


The offer of the book
written by Dagmar Hilarová

Ich habe keinen Namen
The plagiarism of Miep Diekmann

Návrh na vyloučení nizozemské plagiátorky Miep Diekmannové z PEN a IBBY


Návrh na vyloučení nizozemské plagiátorky Miep Diekmannové z PEN a IBBYOpis textu z fotokopie dopisu pro překladač GoogleNávrh na vyloučení nizozemské plagiátorky Miep Diekmannové
z PEN a IBBYVážení členové PEN,

již přes 30 let se za autorku knihy „Nemám žádné jméno“ /holandsky „Ik heb geen naam“/, kterou napsala Dagmar Hilarová, vydává nizozemská plagiátorka Miep Diekmannová.

Ms Miep Diekmann
Zeekant 100 K
NL - 2586 JG Den Haag
The Netherlands


S odvoláním na článek 4 Charty PEN, kde se píše: "členové PENu se zavazují vystupovat proti takovým formám zneužití svobody tisku, jakými jsou šíření lživých informací, záměrné podvádění a zkreslování skutečnosti ve prospěch osobních nebo politických cílů", podávám vaším prostřednictvím k PEN International a k IBBY návrh na vyloučení Miep Diekmannové z těchto organizací pro hrubé porušení právě této části Charty PEN .

Současně navrhuji, aby tři ocenění, které Miep Diekmannová získala na základě podvodu, za napsání knihy, kterou napsal někdo jiný, nizozemská plagiátorka vrátila.

Žádné organizaci nedělá dobré jméno, když ten nejlepší z ní (Miep Diekmannová je "čestnou" členkou IBBY) je podvodník. Zvláště pak ne takové organizaci, která má boj s podvodem ve svém závazku, resp. programovém prohlášení. Plnění cílů členů PEN, stanovených Chartou PEN, ve znění Charty, není vázáno na práci státních, či jiných orgánů, které leckdy nefungují, jak by měly. Věřím, že vy Chartu své organizace ctít budete a v souladu s jejím zněním proti podvádění a zkreslování skutečnosti ve prospěch osobních cílů, jehož se Miep Diekmannová přes 30 let dopouští, aktivně vystoupíte. Tolerování tohoto zločinu totiž může způsobit, že by stejný osud mohl zítra potkat vás! Je i v zájmu Českého centra PEN vyvrátit, že je s plagiátorkou svázáno, na což některé materiály ukazují.

Faksimile českého rukopisu knihy „Nemám žádné jméno“ i její holandské vydání jsou uloženy v Národní knihovně ČR, v jejíž budově sídlíte. Originál knihy je ve sbírkách literárního archivu Památníku národního písemnictví.

Všechny podklady k případu jsou všeobecně dostupné. Budu potěšen, když se v duchu cílů Charty PEN, za pravdu a svoji bývalou kolegyni postavíte a aspo? po její smrti se pokusíte napravit na ní spáchaný podvod, jímž se trápila do konce svého života.


Evžen Hilar, syn Dagmar HilarovéMiep Diekmann versus Dagmar Hilarová, Nemám žádné jméno, Ich habe keinen Namen, Ik heb geen Naam, Io ho nessun nome, I have no name, Jestem bezimienny
Motto

Pero mé tenkrát
neposlalo salvu za nimi,
bylo ještě mládím rozskřípané,
ale již plné vzdoru

Přihlášení

Registrovaní mají
více možností!

Registrovat


Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste své heslo ?

Vědomí národa
Vědomí národa - Dagmar Hilarová - Nemám žádné jméno
Památník národního písemnictví
Originál rukopisu knihy
Nemám žádné jméno,
jehož překlad vyšel v Nizozemsku
pod názvem IK HEB GEEN NAAM,
je český a je uložen v Památníku
národního písemnictví.
Památník národního písemnictví - Dagmar Hilarová - Nemám žádné jméno
Autorkou knihy IK HEB GEEN NAAM
je Dagmar Hilarová.
České vydání
Dagmar Hilarová - Nemám žádné jméno
Dagmar Hilarová
Nemám žádné jméno
Veřejná anketa
Kdo je podle Vás autor ?

Dagmar Hilarová

Miep Diekmann

Úplně někdo jiný

Vygenerované za: 0.02 sekund Tuto stránku navštívilo lidí