Z?VĚR
Mé matce, ani mně, se za 30 roků nepodařilo s Miep Diekmann, která se označila za autorku knihy, domluvit. Myslím si, že paní Diekmann měla dostatečný prostor věc sama urovnat. Tuto možnost nevyužila a nadále trvá na tom, že knihu napsala ona. Na autorství knihy trvala do konce života i moje matka.
Jelikož Miep Diekmann o mé matce a o knize již mnoho let šíří po internetu nepravdivé informace, rozhodl jsem se, že budu veřejnost informovat stejnou formou. Na rozdíl od Miep Diekmann, pro jejíž tvrzení neexistuje jediný, věcný důkaz, však všechna svá tvrzení dokládám důkazy. Každé mé tvrzení je odkazem na doklad, který ukazuje, čím je podloženo.
Zveřejněním důkazně doložené pravdy o knize mé matky plním první bod její poslední vůle a to, aby kniha
"Nemám žádné jméno" byla všeobecně známa jako
kniha české autorky.
Dalším bodem poslední vůle Dagmar Hilarové bylo
vydání knihy v zemi jejího původu, České republice.
Autorka je na knize uvedena jen jedna - ta pravá.
Přestože internet nabízí o Miep Diekmann stovky stránek, na žádné jsem jediný důkaz o jejím autorství knihy IK HEB GEEN NAAM nenašel. Jen její,
stále
dokola omílanou lež, že knihu napsala ona. Podle vyzkoušeného návodu Dr. Paula Josepha Goebbelse:
"Stokrát opakovaná lež se stává pravdou". Připomínám, že na indexu je výzva k doplnění jakéhokoli důkazu o tom, že knihu napsala M. Diekmann. Každý, včetně M. Diekmann, má možnost
důkaz, že kniha vznikla tak, jak Miep Diekmann tvrdí, dodat. Důkaz o tom, že knihu napsala paní Miep Diekmann, mi však nedodal ani
holandský nakladatel,
ani
holandský PEN a celé Holandsko pouze papouškuje
lži Miep Diekmann.
Na svých cyklovýletech jsem se setkal s mlýny německého i holandského typu. Ač se liší konstrukcí, jejich účinek je stejný.
A tak mi mámu mlely nejprve mlýny německé...
Německý mlýn
... a co nestihly v roce 1945 zastavené mlýny německé, domlely na mámě mlýny holandské.
Holandské reklamní video, napodobující intonaci hlasu Adolfa Hitlera
Boj dobra se zlem je věčný a z jednání paní Miep Diekmann vidíme, že ani v době míru toto téma rozhodně nepřestalo být živé a aktuální. Schopnost okrást terezínského vězně o výsledek jeho práce a utrpení, jehož jsme svědky u autorství knihy NEM?M Ž?DNÉ JMÉNO, vnímám jako deviaci nejzákladnějších hodnot, spojovaných s pojmem "lidství".
Z ohlasu a úspěchu své knihy, v níž předala své poselství další generaci, měla matka samozřejmě radost, na druhé straně jí podraz člověka, kterého pokládala za přítele, velice trápil a devastoval. Peklem války a koncentračního tábora matka prošla. Určitě poznamenaná prožitými útrapami, ale bez významnějšího, tělesného poškození.
Zrada
člověka, kterému věřila, jí však zlomila.
Zrada
K důvěře podlého ... a nasypat hrachu.
(Karel Kryl - Znamení doby)
Počátky zdravotních problémů mé matky časově korelují s dobou, kdy zjistila, že byla podvedena. Miep Diekmann její život nepochybně nesmírně ztrpčila a jsem přesvědčen, že i významně zkrátila. Všichni její přátelé mluvili o tomtéž - a nikdo z nich, včetně mne, ji nedokázal ochránit. Je mi to líto.
DAGMAR HILAROV? není osoba,
podle jejíhož vyprávění Miep Diekmann napsala knihu,
ale je to AUTORKA KNIHY.
A kdo je Miep Diekmann a jaký je její vztah ke knize?
Na tuto otázku odpovídá svým jednáním sama Miep Diekmann a bezpočet dokladů, z nichž některé sama vytvořila.
Miep Diekmann versus Dagmar Hilarová, Nemám žádné jméno, Ich habe keinen Namen, Ik heb geen Naam, Io ho nessun nome, I have no name, Jestem bezimienny